Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

NAUJIENA! EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „VYSIM ŽIEMĄ MES IŠ KIEMO!“

Kviečiame į naują ir smagią edukaciją VU Botanikos sode Kairėnuose! Žiema dar visus džiugina, bet kaip gi ją išvysime kai laikas ateis? Kaip turėtume pasiruošti Užgavėnėms?

Užgavėnės tai linksmybių kupina diena, pasiekusi mus iš pagonybės laikų, skirta žiemai išvaryti ir prisišaukti pavasarį. Užgavėnės yra juoko ir išdaigų diena. Pagrindinis dėmesys nukreiptas į apeigas ir burtus, kurie išvaro žiemos demonus ir pažadina šalčio sukaustytą žemę iš miego, suteikia jai derlingumo galią. Senovėje buvo tikima, kad magiškais veiksmais galima pagreitinti gamtos ciklus, prisivilioti pavasarį ir nulemti gerą metų derlių.

Edukacinio užsiėmimo metu prisiminsime senąsias Užgavėnių tradicijas, kalbėsime apie jų reikšmes, diskutuosime apie žiemos ir pavasario privalumus. Kadangi per Užgavėnes daug dainuojama, triukšmaujama – tai ir darysime. 

Užgavėnėms būtina užsidėti kaukę arba persirengti, taigi, pasigaminsime po kaukę, o kol jos džius, dainuosime, šoksime ir žaisime. Prisidūkę į valias, atliksime magišką bluko ritualą.

Pabaigoje – bendra nuotrauka su kaukėmis VU Botanikos sode.

  • Užsiėmimas skirtas I–IV klasių mokiniams (ir vyresniems!);
  • Vyksta VU Botanikos sodo Kairėnuose edukacinėje klasėje;
  • Edukacijos kaina – 50 Eur (bilietų į VU Botanikos sodą pirkti nereikia);
  • Trukmė 60–90 min., vyks iki vasario 20 d. 

Registracija ir laiko suderinimas el. p.  daiva.krutuliene@bs.vu.lt; tel. Nr. 8 61622778.