DANGUOLĖS DRĖGVIENĖS TAPYBOS IR VIDO DRĖGVOS PIEŠINIŲ PARODA „PRAŽYDĘ KŪNAI“

VU Botanikos sodo Muziejuje lankytojams atvira Danguolės Drėgvienės tapybos ir Vido Drėgvos piešinių paroda „Pražydę kūnai“.

Parodos atidarymas: gegužės 4 d. 18.30 val.

Parodos veikimo laikas: gegužės 6-28 d., penktadieniais-sekmadieniais nuo 10.00 iki 18.00 val.

Parodos vieta: VU Botanikos sodo Muziejus (Kairėnų g. 43, Vilnius)

PARODA  „PRAŽYDĘ KŪNAI“

Parodos naratyvą sudaro nepajudinami pradai: estetika ir harmonija, gėlių grožis ir kūno etika. Tai yra bene dažniausiai eksploatuojami siužetiniai objektai dailėje. Šia paroda autoriai nesiekia ką nors nustebinti ar priblokšti. Tai – dviejų tarpusavyje gyvenimo susietų žmonių bendro vertybių suvokimo ir kūrybinio darbo rezultatas.

APIE PARODOS AUTORIUS:

VIDAS DRĖGVA (gim. 1954 m., Vilniuje)

Išsilavinimas – tapytojas, grafikas, pedagogas. Studijavo Vilniaus Dailės Institute.

Tapo peizažus , portretus , aktus,  laikantis klasikinės mokyklos tapybos ir piešimo  tradicijų.

Lietuvos Dailininkų sąjungos (LDS) narys nuo 1990 m., priklauso LDS „Slaptajai Piešiančiųjų Draugijai“.

Kūrėjas tapo aktus, juose V. Drėgvai svarbu išskirti dominantę  – tai kūnas ar dvasinė  būsena, kur visa yra labai  trapu.

DANGUOLĖ  DRĖGVIENĖ (gim. 1961 m, Vilniuje)

Išsilavinimas – ekonomistė, studijavo Vilniaus universitete.

Noras tapyti Danguolei kirbėjo nuo jaunystės, bet teptuką į rankas paėmė sulaukus 50-ties. Tapybos objektas – gėlių ir jų žiedų refleksija. Spalvų grožis džiugina sielą, skatina norą tai perteikti drobėje kuo natūralesniu koloritu, išraiškinga forma.

Autorė nori paskatinti žmones pabandyti atrasti tapybos meditaciją, nepriklausomai nuo jų amžiaus ir išsilavinimo.