Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

PAVASARIO MUGĖ „LIETUVOS ŽIEDAI 2023“ STEBINS LANKYTOJUS MILŽINIŠKA AUGALŲ ĮVAIROVE

Lietuvos gėlininkų sąjunga tęsia kasmetines tradicijas ir kviečia į pavasario mugę „Lietuvos žiedai 2023“! Lietuvos gėlininkų sąjunga ir VU Botanikos sodas kviečia į dekoratyvinių augalų, prieskoninių žolelių, egzotinių vaismedžių parodą-mugę, kurioje šurmuliuos daugiau nei šimtas iš įvairiausių Lietuvos kampelių suvažiavusių gėlininkų, sodininkų, ūkininkų ir liaudies meistrų. Pastarieji atsiveš savo sukurtas grožybes – keramikos darbus, akmens skulptūras.

„Lietuvos žiedai 2023“ laukia Jūsų VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius).

Mugė dirbs:
• gegužės 26 d., penktadienį, 10.00–19.00 val.
• gegužės 27 d., šeštadienį, 08.00–19.00 val.
• gegužės 28 d., sekmadienį, 08.00–16.00 val.

Mugės dalyvių laukia platus įvairiaspalvių vienmečių ir daugiamečių gėlių asortimentas. Miško krautuvėlės stende – per 370 pavadinimų žolinių augalų, susodintų vazonėliuose. Išpuoselėtus ir savo rankomis išaugintus augalus atveš Daiva Gasiūnienė iš Kuršėnų, Darius Gusas iš Kauno, Antanas Dargenis iš Mažeikių, Onutė Čeponienė iš Vilniaus, Saulius Zaraka iš Utenos ir kt. Mugėje kasmet dalyvauja Virblės medelynas, siūlantis didelę įvairovę iš pamario atvežtų daugiamečių gėlių. Iš Alytaus atvyks Sadauskai.

Mugėje bus braškių daigų, pomidorų gausa stebins jų augintojos Eglės stendas – pirkėjams bus pasiūlyta net 70 pomidorų veislių. Augintojai Kalinauskai, mugėse dalyvaujantys nuo 1996 m., atsiveš platų asortimentą – ir aktinidijų, ir geltonųjų sedulų, ir šilkmedžių sodinukų. Ar esate ragavę Lietuvoje nokstančių vynuogių? Garantuojame, kad galėsite įsigyti kokybiškų vynmedžių sodinukų, jų pasiūlys Kristinos Gaigalienės, Janinos Indrašienės stendai. 

Jau keleri metai renkamas Vilniaus žaliųjų edukacinių erdvių augalas, 2023 metų augalas – kvapioji mėta. Stabtelkite šalia Onutės Kriukonienės stendo, kuriame rasite per 30 pavadinimų įvairiausių mėtų. 

Mugėje dalyvaus patyrę sodininkai: Rimantas Stankūnas iš Jonavos, broliai Pamparai iš Žagarės, Gediminas Cijūnaitis iš Molėtų. Jie pasiūlys mūsų kraštui tinkančių slyvų, vyšnių, trešnių, obelų, kriaušių, šermukšnių, aviečių, gervuogių, šilauogių, sausmedžių bei kitų vaismedžių ir vaiskrūmių. Raimundas Vaičiūnas lankytojus nustebins triskiaute azimina ir kitais retesniais egzotiniais augalais. Ryškių oranžinių azalijų žiedų mylėtojai rinksis prie augintojų Žilių iš Kulautuvos stendo. 

Mugėje sužinosite, kaip prižiūrėti augalus, kur juos sodinti, gausite naudingų patarimų, kaip įsirengti gėlyną ir kaip derinti įvairius augalus. Mugėje taip pat bus galima įsigyti sodo darbams reikalingų prekių. 

Informaciją mugės dalyviams teikia:
dr. Regina Juodkaitė
Tel.: +370 673 17 430
El.p.: regina.juodkaite@gmail.com