ŽOLINĖK' 2023. ŠVENTĖS PROGRAMA

Rugpjūčio 15 d. VU Botanikos sodas drauge su Lietuvos fitoterapijos asociacija jau antrus metus kviečia švęsti Žolines ir leistis į žolynų pažinimo kelionę kartu! Šventė vyks nuo 12 iki 17 val., programoje – gausybė įvairiausių renginių.

VU Botanikos sodas ruošia staigmeną – netgi 100-to įvairių mėtų parodą ir aromatingiausios mėtos rinkimus. Šventinę nuotaiką kurs Jausmės ir „Baltojo Kiro“ dainos, šurmuliuos mugė, vyks kūrybinių dirbtuvių dūzgės ir turiningos ekskursijos.

Šventėje į kvapnių arbatų degustacijas pakvies senąsias tradicijas puoselėjantis Švenčionių vaistažolių fabrikas, šiemet minintis 140 metų jubiliejų. Ta proga bus atidaryta paroda, kurioje lankytojai išgirs netikėtų faktų iš fabriko istorijos, išvys unikalų nuotraukų archyvą. Tai bus puiki galimybė įsiklausyti į praeities pasakojimus bei patirti, kaip tradicijos ir vertybės perduodamos iš kartos į kartą.

Renginio dalyviai galės patys pasigaminti žolelių arbatos, išgirsti įdomiausių dalykų apie vaistažoles iš etnologės Gražinos Kadžytės. Lankytojai įsitrauks į amatininkų dirbtuves, kur pasisems ne tik praktinių įgūdžių, bet ir gilinsis į vaistažolių savybes ir galias, kurias ypač vertino senovės lietuviai.

ŽOLINĖK’ 23 PROGRAMA

12–16 val. Dūzgės šventės pievoje

•                   Švenčionių vaistažolių arbatų degustacija
  •                   100-to mėtų paroda ir kvapų degustacija

14 val.       Jausmės koncertas
16 val.       „Baltojo Kiro“ koncertas

12.30–15 val. Diskusijos

12.30 val. Žolinės puokštės – pasaulio pilnatvės atspindžiai su Gražina Kadžyte
13.00 val. Skaidulų nauda žmogui su Elmantu Pocevičiumi
13.30 val. Botaninė parfumerija su FUMparFUM kūrybine studija

13–15 val. Ekskursijos

13 val. Botanikos sodo reljefas: aukštyn, žemyn, kairėn, dešinėn. Ekskursija su sodo  gide Gintarėle Jurkevičiene
14 val. Kelionė į Japonišką sodą ir toliau. Ekskursija su Daiva Krutuliene
15 val. Natūralios floros taku. Ekskursija su dr. Jūrate Tupčiauskaite

12–16 val.  Kūrybinės dirbtuvės

• Vaistažolių burtai su Živile Lazdauskaite
  • Botaninė kvapų magija su FUMparFUM kūrybine studija
  • Smilkalų dirbtuvės iš žolelių su „Pelkių žole“
  • Puokščių rišimas su Olesia Art Déco

12–15 val.  Vaikų pieva

• Mažųjų renginio dalyvių lauks jų mėgstami animacinių filmų herojai, linksmybės su muilo burbulais, staigmenos ir žaidimai.
  • Edukacinė veikla „Gėlių koliažai“ su sodo gide Rasa Ryliškiene

12–16 val.  Parodos Muziejuje

• Švenčionių vaistažolių fabriko 140 metų istorija
  • Vyganto Vėjo tapybos darbų paroda „Svajuko dramblionė“

Šventės mugėje galėsite įsigyti ne tik skanėstų, bet ir amatininkų bei tautodailininkų dirbinių.

Bilietai: renginys nemokamas, tereikės įsigyti įprastą VU Botanikos sodo lankytojo bilietą.

Organizatoriai: VU Botanikos sodas ir Lietuvos fitoterapijos asociacija

Remėjai:
Etno arbata
Žolynėlis
Švenčionių vaistažolių fabrikas

Renginio draugai:
Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas
„FUMparFUM“
„Pelkių žolė“