Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

KVIEČIAME Į J. KAZAKEVIČIŪTĖS TEKSTILĖS DARBŲ PARODĄ „ARTIMAS MIŠKAS“

Birželio 5 d., 12:30 val. VU Botanikos sodo Muziejuje atidaryta menininkės Jūratės Kazakevičiūtės tekstilės darbų paroda „Artimas miškas“. Paroda lankytojams bus atvira birželio 7-30 d., lankytojai parodą galės apžiūrėti penktadieniais ir savaitgaliais.

Jau du dešimtmečius menininkė Jūratė Kazakevičiūtė kuria tekstilinius objektus-skulptūras, naudodama minkštosios skulptūros technologiją. Menininkė kuria meno objektus kaip žmogaus ir augalo jungtis, kuriomis kalba apie jų bendrystę ir panašumą.

Parodoje „Artimas miškas“ menininkė pristato didelio formato skaitmeninės spaudos kūrinius, kurie yra neatsiejami nuo tekstilinių skulptūrų ciklo „Pojūčių medžiai“. Vienas iš meninių objektų – „Cavitas Nasis“ – pristatomas ir šioje parodoje. Taip pat parodoje rodomi mažesnio formato minkštosios skulptūros objektai iš ciklo „Pumpurėliai“, „Augmenija“.

Skaitmeninės spaudos kūriniai – tai autorės artimo mylimo miško vaizdai, kurių nereikėjo specialiai ieškoti. Tai vaizdai, kuriais Jūratė gyvena, kuriuos stebi skirtingais metų laikais ir nepaliauja žavėtis. Pasak dailininkės, „Artimas miškas“ yra ne tik buvimas šalia namų, kuriuose augo ir dabar gyvena, bet ir kaip artimasis, tėvas ir motina, prie kurių gera glaustis. 

Kiekviename darbe yra viena pasikartojanti nuotrauka kaip detalė, kuri atsispindi kaleidoskopo veidrodžiuose: taip, kaip augalo žiedas sukasi ratu sukurdamas ritmą ir harmoniją, kaip kilimai ar dzūkų divonai, kaip sutartinės posmas – taip sudėliotas vaizdas tampa atspindžiu audinyje, kuris galėtų plėstis ir tęstis iki begalybės. Šis vaizdas virsta visatos tinklu, kuriame šnibžda daug gyvasties, reikia tik gerai įsižiūrėti ir ją pastebėti. 

TRUMPA BIOGRAFIJA

Jūratė Kazakevičiūtė (1974 m.) gimė Druskininkuose, ten gyvena ir dirba. 2000 m. baigė tekstilės specialybės bakalauro studijas Vilniaus Dailės Akademijoje. 2002 m. įgijo menų magistro laipsnį. Menininkės objektai, minkštosios skulptūros ir instaliacijos pristatomos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: 2009 m. „Nord ART“ KIC, Budelsdorfe, Vokietijoje ir tarptautinėje Kauno bienalėje „Gyvas požiūris“; 2010 m. „Miniartextilcomo“ Como ir Venecijoje, Italijoje; darbai pristatyti 3-ioje Europos tekstilės ir taikomojo meno trienalėje „Tradicijos ir Inovacijos“ Rygos dekoratyviojo meno ir dizaino muziejuje; 2011 m. „Miniartextil à Montrouge” Paryžiuje, Prancūzijoje.

Dailininkė apdovanota prizais ir diplomais, surengusi daugybę autorinių parodų bei dalyvavusi grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2009 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė, LATGA narė.

KAS: Jūratės Kazakevičiūtės tekstilės darbų paroda ARTIMAS MIŠKAS
KUR: VU Botanikos sodo Muziejuje (Kairėnų g. 43, Vilnius).
PARODA VEIKS: birželio 7-30 d., penktadieniais ir savaitgaliais nuo 10 iki 19 val.
BILIETAI: į parodą pateksite įsigiję VU Botanikos sodo lankytojo bilietą.