Pašlaitės flora prie „Obelų kalno“

Kviečiame pasižiūrėti, kokia savaiminė flora auga žiedinio kelio kairėje pusėje ties „Obelų kalnu“.
Taigi, išėjus į asfaltuotą kelią ties alyvų kolekcija ir pamažu juo kylant aukštyn iki sankryžos, kur atsiveria arboretumo toliai: ąžuolynas, tvenkiniai, Europos žiedo fragmentas, kairėje pusėje galima stebėti savaiminę florą.
Į ką verta atkreipti dėmesį? Prie pat kelio, skurdžiausioje vietoje galima matyti augant, žydint ir derant aitrųjį šiloką (Sedum acre), kiek tolėliau – čiobrelių kilimus. Tai paprastasis čiobrelis (Thymus serpyllum) ir keturbriaunis čiobrelis (Thymus pulegioides). Šlaite tarp pasodintų subalpinio kėnio arizoninio varieteto (Abies lasiocarpa var. arizonica) medžių

Subalpinio kėnio arizoninis varietetas (Abies lasiocarpa var. arizonica)

auga, žydi ir dera tokie žoliniai mūsų krašto augalai, kaip geltonžiedė liucerna (Medicago falcata), apyninė liucerna (Medicago lupulina), paprastoji jonažolė (Hypericum perforatum), paprastasis lipikas (Galium mollugo) ir kt.
Praėjus kėnius, šlaite pasitinka beržai. Būtent ties šia vieta 2017 metų vasarą augo ir žydėjo plačialapis skiautalūpis (Epipactis helleborine), maloniai nustebindamas tuos, kurie tai pamatė, kadangi augalo visos dalys žalios, ir dėmesio nepatraukia. Taigi, atidumas padeda atrasti.
Kur keliausite toliau, spręskite patys, nes šioje vietoje pasirinkimas įvairus – visur mielas peizažas, augalų įvairovė, švarus oras ir geri takai.

Geltonasis bobramunis (Anthemis tinctoria)

Paprastoji trūkažolė (Cichorium intybus)

Gintarėlė Jurkevičienė
2017-11-15