RODODENDRYNAS „SUSPROGO IR APTAŠKĖ“ JAPONIŠKĄ SODĄ MARGASPALVIAIS ŽIEDAIS

Šiandien VU Botanikos sode Kairėnuose itin puošniai atrodo erikinių kolekcija, nes labai gausiai žydi rododendrai.

Azalijų (lapus metantys rododendrai) veislės, taip pat azalijų rūšys, kilusios iš Šiaurės Amerikos. Japoniškos azalijų grupės veislės, žemaūgės su kompaktiška laja. Dauguma visžalių rododendrų veislių.

Žiedų ir žiedynų spalvos:

•  azalijų – geltona, oranžinė, ochra, rožinė, balta;
  •  rododendrų – rožinė, alyvinė, violetinė, balta.

Žiedynų dydis:

• azalijų žiedynai mažesni už visžalių rododendrų, bet, kadangi jų yra labai daug, atrodo, kad žydi visas krūmas nuo viršaus iki apačios, tuo labiau, kad jų lapai tik pradeda skleistis;
  • rododendrų žiedynai yra labai dideli ir kompaktiški.
  • Kvapai:
  • azalijų kvapai ryškūs ir stiprūs; vieni jų malonūs, kiti – įkyrūs;
  • visžalių rododendrų kvapai malonūs arba jų visai nesijaučia.

Azalijų ir rododendrų norai:

• vandens ir oro drėgmės, kad galėtų išauginti normalaus dydžio lapus, kad nesutrumpėtų žydėjimo trukmė, kad susiformuotų žiediniai pumpurai, ir augalai galėtų žydėti kitais metais;
  • meilės ir supratimo – kad niekas nelaipiotų ant jų šaknų, kurios yra platesnės už krūmų lajas, jų nespaustų, nes yra išaugusios netoli žemės paviršiaus. Mat, prispaustos ir pažeistos šaknys negali kokybiškai aprūpinti augalo nei vandeniu, nei maisto medžiagomis.

Parko rožės skelbia vasaros pradžią – pradėjo žydėti!

Rosa pimpinellifolia veislės: "Papula", 'Plena', 'Ruskela'. Tankiadyglės: Rosa spinosissima 'Harrions Yellow'. Hybridas: Rosa 'Therse Bugnet'. (R.acicularis x R.rugosa kamtchatica) x (R. amblyotis x R. rugosa plena)

Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų grupės kolekcijose žydi:

Daugiametis linas – Linum perenne; Eremūras – Eremurus 'Cleopatra'; Kamasijos – Camassia; Raktažolės – Primula; Vilkdalgiai – Iris.

Dendrologinėse kolekcijose žydi:

Alpinių ir didžiažiedžių raganių veislės – ir Clematis alpina, C. macropetala; alyvos – Syringa; gudobelės – Crataegus; kaštonai – Aesculus; putinai – Viburnum; vijokliniai sausmedžiai – Lonicera.