KINŲ MENININKŲ TAPYBOS DARBŲ PARODA LIEPOS 1-3 DIENOMIS

Daugiau kaip 40 kinų tapybos darbų iš  Yangtze Delta meno galerijos bus eksponuojama parodoje Lietuvoje – Vilniaus universiteto botanikos sodo Muziejuje Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilnius) liepos 1–3 dienomis. Tai keliaujanti per Europą ir pasaulį paroda „New Silk Road Chinese Painting”, lydima pačių kūrinių autorių. Ši paroda jau žavėjo tradicinio kinų meno gerbėjus Japonijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje, JAV, Kanadoje, Švedijoje, Suomijoje, Danijoje, Norvegijoje ir JT būstinėje Niujorke. Šią vasarą paroda bus eksponuojama  ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje bei Čekijoje.

Meno kūrinių autoriai – kinų tapybos meistras Wu Peng ir dešimt kitų garsių Kinijos menininkų kaip Xie Renjie, Shen Xiaoqian, Gao Yixian ir kiti. Šių dienų kūrėjai, pasitelkę tradicinę šešis tūkstantmečius skaičiuojančią kinų tušo tapybos techniką, atskleis Lietuvos žiūrovams Kinijos gamtos peizažus ir kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius. Ekspozicijos tikslas – kultūrinis Kinijos ir Lietuvos bendravimas.

Parodą kviečiame aplankyti:

liepos 1 d., pirmadienį, 12:00-20:00;

liepos 2 d., antradienį, 10:00-20:00;

liepos 3 d., trečiadienį, 10:00-14:00.

Parodą remia Kinijos ambasada Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo 70-ųjų metinių proga.

More than 40 brush and ink paintings from Yangtze Delta Art Gallery are brought to the New Silk Road Chinese Painting Exhibition in Lithuania. The previous exhibitions were held in Japan, France, Italy, Switzenland, US, Canada, Sweden, Finnland, Denmark, Norway as well as the headquarter of UN in New York. The current exhibition tour includes Lithuania, Poland and Czech Republic. The art works have been painted by Chinese painting master Wu Peng and 10 other famous Chinese artists, to name a few, Xie Renjie, Shen Xiaoqian, Gao Yixian. With traditional Chinese painting skills, this exhibition will show the Lithuanian audience natural scenery and breathtaking landscapes depicted in a traditional Chinese style as well as to strenthen people-to people exchange and cultural communication between China and Lithuania. A few of the paintings will be donated to the Beautiful Heart Foundation Lithuania, for charity purpose. The Chinese Embassy has rendered great support to the exhibition and incorporated the exhibition in the series of cultural events celebrating the 70th Anniversary of the Founding of the People’s Republic of China.