Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

SUOLELIS VU REKTORIUI (1958–1990) JONUI KUBILIUI

Joninių diena Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose buvo ne tik saulėta ir kvapni nuo parko rožių ir bijūnų žiedų. Šiandien čia susitiko Vilniaus universiteto Profesorių emeritų klubo nariai prisiminti ir pagerbti VU rektorių (1958–1990), matematiką, profesorių ir akademiką Joną Kubilių, kurio atminimą sode įamžino tradicinis suolelis. Profesoriai–emeritai ir rektoriaus Jono Kubiliaus bendražygiai minėjo svarbius Vilniaus universitetui bei jo istorijai dešimtmečius, ypač įsimintiną ir svarbų universiteto 400 metų minėjimą sovietinėje Lietuvoje, dalinosi prisiminimais apie asmeninį ir akademinį rektoriaus gyvenimą, jo būdą ir įtaką universiteto bendruomenei. Tai buvo rektorius, kurio įžvalgos ir sprendimai lėmė šalies mokslo raidą bei ne vieno akademiko likimą. Susirinkusius pasveikino ir suolelio „atidarymo“ ceremonijoje dalyvavo VU Bendruomenės reikalų prorektorė dr. Rita Rekašiūtė Balsienė.

Klubo edukacinėje, kultūrinėje, mokslinėje ir socialinėje veiklose dalyvauja nariai, kuriems suteiktas universiteto profesoriaus emerito vardas. Šiuo metu VU yra 54 profesoriai–emeritai.

1)  2)

3)

4) 5) 6)

7) 8)

9) 9)

10) 11)

12) 13)

Nuotraukose: 1-2) suolelis VU rektoriui (1958–1990), matematikui, profesoriui ir akademikui Jonui Kubiliui atminti; 3) Prisiminimai apie VU rektorių (1958–1990), matematiką, profesorių ir akademiką Joną Kubilių; 4) istorikas, habilituotas daktaras profesorius Vygintas B. Pšibilskis; 5) biochemikas, VU rektorius (2002–2012), politinis bei visuomenės veikėjas Benediktas Juodka; 6) matematikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras Vygantas Paulauskas; 7) VU Bendruomenės reikalų prorektorė dr. Rita Rekašiūtė Balsienė; 8) ilgametis Jono Kubiliaus bendražygis fizikas, habilituotas mokslų daktaras Ferdinandas Vaitiekūnas; 9) matematikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras Eugenijus Manstavičius; 10) suolelio „atidarymo“ ceremonija kartu su VU Bendruomenės reikalų prorektore dr. Rita Rekašiūtė Balsienė ir istoriku, habilituotu daktaru profesoriumi Vygintu B. Pšibilskiu; 11-12) šventės akimirkos; 13) Profesorius–emeritus prie suolelio atlydėjo VU Botanikos sodo atstovė dr. Silva Žilinskaitė; 14) Biochemikas, VU rektorius (2002–2012) Benediktas Juodka ir VU Botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vadovė Aida V. Dobkevičiūtė.