Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

ALBUMAS „APLINKOS MENAS VU BOTANIKOS SODE” JAU PREKYBOJE!

VU BOTANIKOS SODAS PRISTATO ANTRĄJĮ ALBUMĄ SKIRTĄ ŽEMĖS IR APLINKOS MENAMS

„Aplinkos menas Vilniaus universiteto botanikos sode” 

Albumą galima įsigyti pagrindinėje VU Botanikos sodo Kairėnuose kasoje (kaina 14 Eur).

 

VU Botanikos sodas pristato antrą albumą, skirtą įamžinti ir viešinti jau antrą dešimtmetį vykstančias Žemės meno „Gamta ir Menas” projekto žemės ir aplinkos menų parodas.

Pirmas albumas „Žemės menas Vilniaus universiteto botanikos sode” buvo skirtas žemės meno darbams, sukurtiems VU Botanikos sode 2005–2018 m. Publikuotose nuotraukose fiksuoti 85 menininkų kūriniai, kurių pokyčiai keičiantis metų laikams buvo stebimi botanikos sode. Tokia nuo gamtos priklausoma kūrinių transformacija – vienas iš žemės meno pranašumų. 

Antras albumas „Aplinkos menas Vilniaus universiteto botanikos sode” pratęsė misiją. Jame pristatomi aplinkos meno darbai, sukurti VU Botanikos sode 2005–2018 m. Albume – net 12 parodų ir 111 autorių bei 6 kūrybinių grupių 168 darbai. Šiose parodose savo kūrybą pristatė įvairių disciplinų kūrėjai: skulptoriai, keramikai, tekstilininkai, tapytojai, floristai, poetai, šokėjai ir kitų meno krypčių atstovai, dalyvavo ir užsienio šalių menininkai. Albumą išleido VU Leidykla, 2021 m.

Citata: Gamtoje esantys darbai laikui bėgant keičiasi, juos veikia oras, saulė, lietus, jie nyksta arba tam tikru metu netikėtai atgimsta visai kitomis spalvomis. Taip atsirado idėja kuo dažniau fiksuoti šį kitimo procesą, parodantį laikinumą ir jo grožį, - albumo įvade rašo Inga Raubaitė, šio albumo sudarytoja ir Žemės meno parodų, o dabar jau ir festivalio botanikos sode kuratorė.

Naujasis albumas „Aplinkos menas Vilniaus universiteto botanikos sode” buvo pristatytas rugsėjo 18 d. sodo kluone.

Diskusijoje dalyvavo: albumo sudarytoja Inga Raubaitė, Audronė Sabalytė-Burbulienė (floristė, žemės ir aplinkos meno  kūrėja, Botanikos sode dalyvauja nuo 2006 m.); Greta Kardi-Kardišiūtė (tekstilininkė, grafikos dizainerė, savo kūrybą pristato įvairiuose  Lietuvos  ir užsienio šalių projektuose,  Botanikos sode nuo 2014 m.); Aušra Jasiukevičiūtė (skulptorė, aplinkos meno kūrėja, publicistė, šiais metais pirmą kartą dalyvauja (BS) parodoje, parašė pratarmę albumui „Aplinkos menas VU Botanikos sode“). Moderavo Aida V. Dobkevičiūtė.

Vilniaus universiteto botanikos sodas Kairėnuose – tai unikali vieta, kurioje jau antrą dešimtmetį, nuo 2003 metų, vyksta  Žemės ir aplinkos menų parodos. Kol kas tai pirmas ir didžiausias Lietuvoje šių menų projektas „Gamta ir Menas“, kuriame savo kūrybiškumą gali įgyvendinti ir eksponuoti įvairiausių specialybių menininkai. Paroda suteikia galimybę kūrėjams kurti gamtoje, atrasti ryšį su ja, vystyti dialogą tarp meno, gamtos, menininko ir žiūrovo.

BALANSAS – tai šešioliktoji šio projekto paroda, kurioje dalyvauja keramikai, skulptoriai, tapytojai, tekstilininkai, floristai ir kt. Didžioji dalis kūrinių yra žemės meno (Land art) darbai, kurie sukurti naudojant tik gamtines medžiagas ir aplinkos meno (Environmental art) darbai sukurti iš dirbtinų įvairių medžiagų, integruoti į tam tikrą erdvę, pritaikyti prie vietinio gamtovaizdžio.