Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

VILNIAUS UNIVERSITETO BOTANIKOS SODE ATIDARYTA JAU AŠTUNTOJI GĖLIŲ PARODA

Vilniaus universiteto botanikos sode atidaryta aštuntoji gėlių paroda „Lelija Mindaugo karūnai“. Šimtus dekoratyvių augalų parodai paruošė VU Botanikos sodo Augalų kolekcijų ir Vingio skyrių darbuotojai, taip pat VU Šiaulių akademijos botanikos sodo ir VDU Botanikos sodo specialistai. Atidaryme dalyvavo ir susirinkusius svečius pasveikino šios parodos globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Svečius ir pirmuosius parodos lankytojus pasveikino VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila, taip pat Žolinių dekoratyvių augalų grupės vadovė dr. Gitana Štukėnienė ir Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vadovė Aida V. Dobkevičiūtė.

Šiais metais parodoje eksponuojama unikali – vienintelė tokia Europoje, miežių mutantų kolekcija, kurios originalūs mutantai sukurti mutagenezės ir kryžminimo būdu. VU Botanikos sode kolekcija yra kaupiama, tiriama ir saugojama nuo 1974 metų.

Parodoje eksponuojama hortenzijų (Hydrangea), bijūnų (Paeonia), lelijų (Lilium), rožių (Rosa), aguonų (Papaver) kolekcijų augalai. Šių metų parodos staigmena – melsvauogis sausmedis (Lonicera caeruluea), kurio uogomis, dėl stipriai vėlavusio pavasario, galime džiaugtis dar ir šiandien. Taip pat pristatyta šiltojo klimato zonos augalų ekspozija, kurią sudaro keliolika skirtingų rūšių augalų, sukuriančių atogražų džiunglių įspūdį.

Žinoma floristė Vaiva Jucytė sukūrė 14 gėlių kompozicijų. Kolegų iš VDU Botanikos sodo ekspozicijoje – rožės (Rosa), bijūnai (Paeonia), lelijos (Lilium), tikroji levanda (Lavandula angustifolia), itin gausi alunių (Heuchera americana) kolekcija. VU Šiaulių akademijos botanikos sodas pristatė lelijų (Lilium), penstemono (Penstemon), šluotelinio fiokso (Phlox paniculata), šiurpinio gvazdiko (Dianthus barbatus) ir daugelio kitų augalų ekspoziciją.

Tai jau aštuntoji VU Botanikos sodo specialistų rengiama įspūdingiausių liepos mėnesį žydinčių augalų paroda. Parodos lankytojai galės taip pat susipažinti su meninkės Godos Balbiera-Balbieriūtės akvarelės darbų paroda „Gėlės ir kita“.

Paroda veiks: liepos 5 d. 13–19 val., liepos 6–7 d. 11–19 val.

VU Botanikos sodo Muziejaus adresas: Kairėnų g. 45, Vilnius. Prie sodo yra nemokamos stovėjimo aikštelės. 18, 38, 114 autobusų stotelė „Kairėnai“. Pati paroda nemokama, užtenka įsigyti lankymo bilietą, su kuriuo bus galima taip pat aplankyti ir patį VU Botanikos sodą.

  

  

2022 m. liepos 5 d.