Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

KŪRYBINĖS DRAUGIJOS „ROŽĖS IR LELIJOS“ ATSPAUDŲ ANT DROBĖS PARODA

2022 m. liepos 3-9 dienomis Vajasiškio kaime, Zarasų rajone, vyko tradicijas puoselėjantis ir inovacijas skatinantis atviras tarptautinis pleneras-stovykla. Stovykloje sukurti darbai virto drobėmis ir kvapniais suvenyrais, sukurta instaliacija obelų sode, kuri buvo pristatyta liepos 24 d. Vajasiškio bendruomenės šventėje. Vėliau parodos ir instaliacijos vietos bus keičiamos.

Šiuo projektu siekiame megzti skirtingose srityse kuriančių moterų bendradarbiavimą – ne tik tarp profesionalų ir mėgėjų, gyvenančių mieste ir kaime, keliose Utenos regiono savivaldybėse, projektas įtraukia ir užsienyje gyvenančius lietuvius, suaugusius bei vaikus.

Anksčiau motinos dukroms prisakydavo: „tik neapleisk gėlių darželio“, kitaip tariant, „tik neapleisk savo širdies“.

Gėlių žiedai, įprasti tradiciniuose gėlių darželiuose bei moderniuose soduose, sutinkami močiučių audinių raštuose bei šiuolaikinių menininkių darbuose, pasitelkti apmąstyti savitą lietuvės moters pasaulėjautą. Su tapytoja Ramune Sladkevičiūte-Dainiene tyrinėjome senovines staltieses, lovatieses, „babyčių kilimėlius“, anksčiau kabėdavusius virš lovų. Liejome akvarelę su Egle Lipeikaite. Kirpome „gyvybės medį“ su tautodailininke Odeta Bražėniene. Klijavome koliažus, paversdami „tarybinę moterį“ „kūrybine moterimi“ bei spaudėme „šviesoraščius“ su Irma Gineikiene. Tyrinėjome šiuolaikinių sodų, gėlynų dizaino elementus su Aušrine Šečkuviene. Dainavome sutartines su Indre Klimkaite. Vyko neuroedukacijos, iškylos, spektakliai.

Ką reiškia moteriai „augti, išsiskleisti ir žydėti“, ko reikia, kad kiekviena moteris galėtų atskleisti savo unikalų kūrybinį potencialą? Kaip įkvėpti jaunosios kartos kūrėjas? Kaip gali bendradarbiauti skirtingos įvairaus amžiaus ir patirties moterys? Kaip atsiranda pusiausvyra gamtoje, kūrinyje, o kaip bendruomenėje?

Kiekviena gėlė – unikali, verta pasigerėjmo. O tik pažiūrėkit, kas išeina skirtingas gėles sudėjus į puokštę!

Parodos laikas: rugpjūčio 6 d. – 28 d.

Parodos pristatymas: rugpjūčio 5 d. 18.00 val.

Parodos vieta: Vilniaus universiteto botanikos sodo Muziejus

Kairėnų g. 43, Vilnius. www.botanikos-sodas.vu.lt

Paroda atidaryta: V-VII: 10.00 iki 18.00 val.

Projekto vadovė: Irma Gineikienė

Projekto partneris: VU Botanikos sodas

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba