ŽYDĖJIMO KALENDORIUS

Vasarą palydime ir rudenį pasitinkame gausiai žydint kardeliams (Gladiolus), kurių kolekcija ypatingai spalvinga. VU Botanikos sode siekiama sukaupti lietuviškų kardelių veislių bei vertingiausių lietuviškų hibridų, atspindinčių Lietuvoje vykdytą selekcijos istoriją, bei reprezentatyvią užsienio šalių selekcijos veislių, pasižyminčių dekoratyviausiomis, savybėmis ir tinkamiausių auginti vietinėmis sąlygomis, įvairovės kolekciją. Džiaugiamės hortenzijų (Hydrangea) žydėjimu. Taip pat prasideda jurginų (Dahlia) žydėjimas, kuris vilios užsukti į Jurginų kalnelį ir apžiūrėti gausią kolekciją.

RODODENDRYNE ir Japoniškame sode šiuo metu vyrauja lapija, tvenkinyje plaukioja žuvys. Puiki vieta ramiam ir tyliam atokvėpiui.

DENDROLOGINĖSE KOLEKCIJOSE ŽYDI: hortenzijos (Hydrangea), parko rožės (Rosa), budlėjos (Buddleja). Tęsiasi sidabrakrūmių (Dasiphora) žydėjimas. Dėmesį patraukia įvairūs savo formomis ir ryškėjančiomis spalvomis bręstantys magnolijų (Magnolia), katalpų (Catalpa), ožekšnių (Euonymus) ir kitų augalų genčių vaisiai.

ŽOLINIŲ DEKORATYVIŲ AUGALŲ KOLEKCIJOSE prasidėjo varpinių augalų metas – įvairiausios smilgos stiebiasi į viršų. Žydi flioksai (Phlox), monardos (Monarda), krokosmijos (Crocosmia), kanos (Canna), kardeliai (Gladiolus), ežiuolės (Echinacea) ir kitų genčių rūšys. Taip pat prasideda jurginų (Dahlia) žydėjimo laikas.

NATŪRALIOS FLOROS AUGALAI ŽYDI ĮVAIRIOSE VIETOSE. Atvirose saulėtose vietose žydi įvairių rūšių dobilai (Trifolium), trūkažolės (Chicorium), vikiai (Vicia), gargždeniai (Lotus) ir daug kitų genčių augalų rūšių.

Plačiau apie kardelių kolekciją

Botanikos sodo žemėlapis

Darbo laikas ir lankymo bilietai