SODO ŽYDĖJIMO KALENDORIUS

Šiemet rugsėjis pašykštėjo saulės ir šilumos, todėl ir augalų žydėjimas mažiau gausus. Tačiau vis dar galime džiaugtis parko rožių (Rosa), hortenzijų (Hydrangea) žiedynais, gausia ir įspūdingai atrodančia varpinių augalų kolekcija bei puikiai sustiprėjusiomis alpinių ir saulėtose vietose augančių augalų kolekcijomis.

RODODENDRYNE ir Japoniškame sode pradeda skleistis rudens magija – lapai dažosi spalvomis. Taip pat žydi hortenzijos (Hydrangea), rudeniniai vėlyviai (Colchicum autumnale).

DENDROLOGINĖSE KOLEKCIJOSE tęsiasi sidabrakrūmių (Dasiphora), vijoklinių sausmedžių (Lonicera), raganių (Clematis) žydėjimas. Iš toli dėmesį patraukia hortenzijos (Hydrangea) – ar būtum parke, ar Japoniškame sode, ar naujosiose dendrologinėse kolekcijose. Patagoninės verbenos (Verbena bonariensis) ir parko rožės (Rosa) jau kelinti metai dėmesį patraukia būtent vasaros pabaigoje ir rudenį – kai mėlynuojančiame verbenų žiedynų fone ima šviesti įvairių spalvų ir dydžių rožių žiedai. Įspūdingai atrodo budlėjų (Buddleja) žiedynai, dėmesį patraukiantys žiedynų dydžiu, spalva, nuostabiu kvapu bei drugelių, skraidančių aplink juos, gausa. Šiuo metu galima pamatyti žydinčią virgininę gluosą (Itea virginica).

Dabar yra metas, kai galime stebėti derančius augalus. Jų vaisiai ir vaisynai nenusileidžia grožiu žiedams: svarbu pamatyti, sustoti, pasidžiaugti. Gausa, formų įvairove, dydžiu, spalvomis tikrai džiugina katalpos (Catalpa), ožekšniai (Euonymus), raugerškiai (Berberis), lanksvos (Spiraea), šermukšniai (Sorbus), putinai (Viburnum), lekėčiai (Staphylea), hortenzijos (Hydrangea) ir daugelis kitų.

ŽOLINIŲ DEKORATYVIŲ AUGALŲ KOLEKCIJOSE ŽYDI: kemerai (Eupatorium), kalijos (Zantedeschia), raudonėliai (Origanum), jurginai (Dahlia), saulakis (Heliopsis). Pradeda žydėti astrai (Aster) ir astrūnai (Symphyotrichum). Kiek mažiau gausiais žiedais žydi kosmėjos (Cosmos), burnočiai (Amaranthus), serenčiai (Tagetes). Įspūdingai atrodo varpinių augalų kolekcija. Kolekcijos augalus galima pamatyti įvairiose vietose: akmenyne, didžiajame gėlių slėnyje, šlaite prie rūsio. Alpinių augalų kolekcijoje šiuo metu dar galima pamatyti įvairių žydinčių kalnų augalų rūšių, taip pat ir brandinančių vaisius.

NATŪRALIOS FLOROS AUGALAI ŽYDI ĮVAIRIOSE SODO VIETOSE. Atvirose saulėtose vietose dar kai kur žydi dobilai (Trifolium), trūkažolės (Chicorium), vikiai (Vicia). Tvenkinyje vis dar žydi lūgnės (Nuphar).

Rudenį žydinčių žolinių dekoratyvinių augalų kolekcija

Dekoratyvinių varpinių augalų kolekcija

Sodo žemėlapis